logo

FILMMAKER BIOS  |  CZ Language

Thumbnail Image 1
GARY KEITH GRIFFIN: Režisér, Kameraman

Ocenovany kameraman, mezi jehoz prace patri snimky Educating Peter (Oscar 1992), Autism is a World (Nominace na Oscara 2005), The Education of Shelby Knox (Cena za kameru na festivalu Sundance 2005), Shut up and Sing (Toronto Filim Festival 2006) a Fighterr (2001). LISTOPAD je zalozen na Griffinovych zazitcich "z prvni ruky" jelikoz v dobe Sametove revoluce pusobil v Praze jako reziser a kameraman. Je drzitelem titulu MFA z prazske FAMU a jako profesor pusobii na Americke Universite ve Washingtonu.

Thumbnail Image 1
ARNOST LUSTIG: Scénrista

Lustig je uznavanym ceskym spisovatelem (Modlitba pro Katerinu Horowitzovou, Dita Saxova, Noc a nadeje, Krasne zelene oci) a emeritnim profesorem literatury na Americke Universite. Jeho dilo a ceske filmove adaptace jeho dila pribliz ovaly divakum na celem svete, co vsechno je clovek ochoten udelat pro to, aby prezil. Jeho oceneni a uznani citaji mimo jine nominaci na National Book Award (1974), Cenu Franze Kafky (2008), a nominaci na Man Booker Prize (2009). S griffinem se setkali pri praci na filmu Fighter (2001).

Thumbnail Image 1
JOSEF "PEPI" LUSTIG: Producent

Lustig s Griffinem již v minulosti spolupracoval na řadě filmů včetně Pojď brácho, jedeme do Ameriky, Smrt Aleše Martinů, The Poets Stole the Nomad Shoes, Písničkář, který nezemřel. Lustig má PhD doktorát z FAMU a magisterský titul z New York University a American University.
(na obrázku: vpravo Josef Lustig, vlevo Karel Kasal)

Thumbnail Image 1
JEFFERY BROWN: Producent

Jeffrey Brown produkoval několik mezinárodně ceněných dokumentů a celovečerních filmů. Mezi nimi například Durban Poison, The Call of Dudy, a nejnověji Punk in Africa. Jeho práce na hraných celovečerních titulech zahrnuje například Drž hubu a zastřel mě (Cena za nejlepší film 2007 AFI - Dallas), Mamas a Papas v režii Alice Nellis či Kuky se vrací Jana Svěráka. Brown se narodil v Texasu a v České republice žije již téměř dvacet let. Pravidelně spolupracuje s produkční společností UFO Films, sídlící v Praze.

Thumbnail Image 1
MIKULAS NOVOTNY: Production Manager

Novotný se narodil v Praze v roce 1985. Studoval Teorie interaktivních médií na Masarykově univerzitě v Brně av současné době je ve svém třetím ročníku na FAMU studoval v produkující oddělení. Mikuláš pracoval jako producent linky na filmech art-dokumentaristy Karla Vachka a na fiction filmů režiséra Roberta Sedláčka.

Thumbnail Image 1
ONDREJ RUDAVSKY: Režisér Animation

Ondrej Rudavsky je reziser a animator. Jehoz prace byly promitany v Muzeu moderniho umeni, na Sundance Film festivalu, New York Film festivalu, Slamdance a jinych. Natocil radu hudebnich videoklipu, mezi nez patri napriklad spoluprace s takovymi velicinami jako Moby, Dead Can Dance, nebo Los Lobos. Rudavsky v roce 1997 reprezentoval Slovensko na benatskem Bienale, kde prezentoval svou video instalaci Connections.

Thumbnail Image 1
KAREL KASEL, Jr: Producer

Charlie vyrůstal v Kanadě a po absolvování University of Manitoba působil jako kabinet ministrů asistent poradenství o mediálních záležitostí. V roce 1990 se přestěhoval do Československa a založil produkční společnost a produkoval několik úspěšných televizních pořadů. V roce 2001 se stal majitelem a provozovatelem Radio Beat Classic Rock Radio stanici v České republice.

Thumbnail Image 1
ONDRA STURMA: Music Superviser

Ondra Sturma pracuje jako novinář a spisovatel pro hranýLidove Noviny. Po událostech z roku 1989, Sturma pustil se do kariéru jako hudební producent, správy a propagace českých kapel a hudebních skupin po celém světě.

Thumbnail Image 1
TVRDY/HAVELKA: Composers

Původně pochází z lesů hornaté oblasti ve východních Čechách, Please the Trees zpěvák a skladatel Václav Havelk, spolu s jeho skládání partnera, Tvrdý, vytvořeno Listopad zvuková stopa, U Nås v Garåži

Thumbnail Image 1
ZUZANA MAZACOVA: Art Director

Mazáčová je uměleckým ředitelem a kostýmní režisér pracuje v českých filmů a divadla.

Thumbnail Image 1
PETR CIKHART: Story Consultant

Petr Cikhart pokryl válku v Čečensku pro Českou televizí, kde byl zatčen a držen v zajetí po dobu dvou dnů ruských vojáků. Od té doby, Cikhart nadále pracovat jako high-dobrodružství kameraman. On cestoval do více než 60 zemích na všech kontinentech pro řadu programů, včetně CBS Emmy Wining Amazing Race, National Geographic's Be the Creature and Crisis Zone: Doctors Without Borders.