logo

POSTAVY  |  EN Language

Thumbnail Image 1
PETR (Filip Tomsa)

Petr je talentovaný sportovec, člen hokejového týmu Rudá hvězda. Rozpory do jeho osobnosti vnáší členství v komunistickém hokejovém klubu a touha po svobodném uvažování a cestování, tedy myšlenky, jež do něj vštěpuje jeho otec.

Thumbnail Image 1
JIRI (Filip Cil)

Jiří je hudební nadšenec, jehož neoficiální koníček spočívá ve ilegální výrobě kopií hudebních nosičů, které oficiální garnitura zařadila na černou listinu. Kazety a desky pak vyměňuje na tajných setkáních. S Petrem neustále soutěží jak ve sporu a politických názorech. Zejména však o přízeň Martiny. Jejich vzájemné hecování mnohokrát ústí v konflikt s autoritami.

Thumbnail Image 1
ONDREJ (Pavel Richta)

Ondřej je slovenský umělec, který toho mnoho nenamluví. Preferuje komunikaci skrz svá umělecká díla nebo pantomimu. Tím se stává jakousi modernější verzí Harpo Marxe. Vytváří si fantaskní svět pomocí kreseb a animovaných filmů, v němž může jeho imaginace svobodně létat.

Thumbnail Image 1
MARTINA (Anita Krausova)

Martina je talentovaná malířka, jejíž ostrovtip a nadhled upoutá pozornost třech kluků. Líbí se jí Jiří, ale přitahuje jí Petrova síla. Ukáže se, že její náklonnost k Petrovi přeroste v cosi víc, jelikož jí imponuje Petrova touha po útěku z nesvobody.

Thumbnail Image 1
PAVEL (David Novotny)

Pavel v šedesátých letech studoval architekturu v Miláně. Vrátil se z exilu ke své ženě. Byl mu zabaven pas a v komunistickém Československu skončil jako zedník. Žena jej posléze opustila a on zůstal sám jen s malým Petrem.

Thumbnail Image 1
JAN (Igor Bares)

Jan se snaží přesvědčit Petra, aby vstoupil do SSM. Jde mu o to, aby Petr přestal poslouchat svého anti-komunistického otce, což má za následek souboj mezi dvěma bratry, Janem a Pavlem, o Petrovu duši.

Thumbnail Image 1
KAPITAN BARTA (Lobos Dojcan)

Bárta vede složky Veřejné Bezpečnosti proti disidentům. Spolu s Miroslavem sleduje Petra, Jiřího a Ondřeje. Dle Janova rozkazu řídí útok proti demonstrantům 17. listopadu na Národní třídě.

Thumbnail Image 1
POLICE PHOTOGRAPHER MIROSLAV (Stano Stehlik)

Miroslav sleduje Petra, Jiřího a Ondřeje a ve filmu tak představuje „oči a uši“ STB.

Thumbnail Image 1
OTTO (Jiri N. Jelenik)

Otto tajně spolupracuje s STB. Snaží se shromáždit disidenty, kteří vystupují proti režimu. Naoko vede demonstranty 17. listopadu napříč Národní třídou, což má pro všechny zúčastněné zničující důsledky.